Четвер, 16.05.2024, 09:17
Вітаю Вас Гість | RSS

Скарбничка вчителя-філолога 

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 3
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Поради і рекомендації

Пам'ятки

«Золоті правила виховання»
1. Ніколи не виховуйте в поганому настрої. «Тримати посмішку», тому що саме особа - ваша візитна картка.
2. Чітко визначте, що ви хочете від дитини (і поясніть це їй), а також дізнайтесь, що вона думає з цього приводу.
3. Надайте дитині самостійність, не контролюйте кожен її крок.
4. Не підказуйте готового рішення, а підказуйте можливі шляхи до нього і розбирайте з дитиною її правильні і помилкові шляху до мети.
5. Не пропустіть моменту, коли досягнуто перший успіх.
6. Вкажіть дитині на допущену їм помилку і постарайтеся, щоб він усвідомив її.
7. Оцінюйте вчинок, а не особистість. Сутність людини і її окремі вчинки не одне і те ж.
8. Дайте дитині відчути (посміхніться, доторкніться), що співчуваєте їй, вірите в нього, незважаючи на його помилку.
9. Виховання - це послідовність цілей.
10. Вихователь повинен бути твердим, але добрим.



"Сім'я як чинник зміцнення"
духовно-морального і соціального здоров'я дітей»
(або 10 заповідей успішного батьківства)
1.Не чекай, що твоя дитина буде таким, як ти або - як ти хочеш. Допоможи йому стати не тобою, а собою.
2.Признавайте свої помилки, просіть вибачення за неправильні дії і вчинки, будьте справедливими в оцінці себе та інших.
3.Не вимагай від дитини плати за все, що ти для неї робиш: ти дав йому життя, як він може віддячити тобі? Він дасть життя іншому, той - третьому: це незворотний закон подяки.
4. не зганяй на дитині свої образи, щоб в старості не їсти гіркий хліб, бо що посієш, те й зійде.
5.Не стався до його проблем зверхньо: тягар життя дане кожному під силу і, будь упевнений, йому його важка не менше, ніж тобі твоя. А може, і більше.
6.Не принижуй!
7.Не муч себе, якщо не можеш чогось зробити для своєї дитини, муч - якщо можеш і не робиш.
8.Умейте говорити зі своєю дитиною так, як Вам хотілося, щоб говорили з Вами, проявляючи м'якість, виключаючи повчальність, грубість і хамство.
9.Умей любити чужу дитину. Ніколи не роби чужій дитині те, що не хотіла би, щоб інші зробили твоїй.
10.Люби свою дитину будь-якою: неталантливым, невдалою, дорослою. Спілкуючись з нею, радій, тому що дитина - це свято, яке поки з тобою.


«Правильне харчування - запорука довголіття»
Харчування забезпечує основні життєві функції організму людини. До них, насамперед, слід віднести ріст і розвиток, а також безперервне оновлення тканин. З їжею надходить енергія, необхідна для всіх внутрішніх процесів організму, а також для здійснення зовнішньої роботи і пересування. Нарешті, з їжею людина отримує речовини, необхідні для синтезу сполук, які відіграють роль регуляторів і біологічних каталізаторів: гормонів та ферментів. Тому основною вимогою до харчування є відповідність кількості і якості їжі потребам організму. Виділяємо основні принципи раціонального харчування:
1. Відповідність калорійності харчового раціону добовим енергетичним витратам.
2. Відповідність хімічного складу, калорійності та обсягу раціону віковим потребам і особливостям організму.
3. Збалансоване співвідношення харчових речовин у раціоні (білків, жирів, вуглеводів).
4. Різноманітність використовуваних харчових продуктів (широкий асортимент, в тому числі овочів, фруктів, ягід, різноманітної зелені).
5. Правильна кулінарно-технологічна обробка продуктів з метою збереження біологічної і харчової цінності.
Найважливішим компонентом харчування є білки. Джерелами білка є наступні продукти: м'ясо, риба, яйця, сир, молоко, хліб, картопля, квасоля, соя, горох.
Недостатнє надходження в організм жиру може привести до порушення діяльності центральної нервової системи, змін в нирках, шкірі, органах зору. Жири в достатній кількості містяться в таких продуктах харчування, як яйця, печінка, м'ясо, сало, риба, молоко. Для дитячого харчування хорошим джерелом жирів є вершкове масло. Цінні також і рослинні жири.
Вуглеводи є основним джерелом енергії. Людям, зайнятим розумовою або легкою фізичною працею, потрібна невелика кількість вуглеводів; при виконанні значної фізичної роботи і заняттях спортом потреба у вуглеводах збільшується. Людям, схильним до повноти, можна знижувати в харчових раціонах кількість вуглеводів без особливого збитку для здоров'я. Найбільш багаті вуглеводами рослинні продукти: хліб, крупи, макарони, картоплю. «Чистим» вуглеводом є цукор.
Вітаміни - це такі речовини, які потрібні організму в мінімальних кількостях для підтримки життя. Тривала відсутність вітамінів у харчуванні призводить до авітамінозу, але частіше зустрічаються гіповітамінози, розвиток яких пов'язаний з нестачею вітамінів у їжі; це особливо помітно в зимові і весняні місяці. Більшість гіповітамінозів характеризується загальними ознаками: підвищується стомлюваність, спостерігається слабкість, апатія, знижується працездатність, знижується опірність організму.
Потребу дитячого організму у воді вище, ніж у дорослої людини, так як ріст клітин можливий тільки при наявності води. Дорослій на 1 кг маси тіла потрібно 40 мл води в добу, а дитині 6-7 років - 60 мл Тому харчовий раціон повинен бути складений так, щоб в кожний прийом їжі дитина отримував обов'язково одне рідке блюдо.
Таким чином, чим різноманітнішим буде харчовий раціон, чим ширший асортимент харчових продуктів він буде включати, тим більше ймовірність, що організм отримує всі необхідні йому речовини.
При приготуванні їжі дуже важливо враховувати також вид кулінарно-технологічної обробки продуктів. Найбільш щадними, що зберігають цінні речовини, є такі способи обробки як варіння без зливу води, припускання і пасирування для рослинних продуктів, варіння і тушкування для м'ясних, запікання для молочних та рибних продуктів.
Для нормального розвитку організму дітей велике значення має правильний режим харчування. Поняття «режим харчування» включає регулярність харчування, кратність харчування, розподіл добового раціону по енергоцінності, хімічним складом, продуктового набору і масі на окремі прийоми їжі.
Якщо дитина привчена снідати, обідати і вечеряти в певний час, то до цього часу у нього з'являється апетит, так як в організмі починається виділення харчових соків. Недотримання режиму харчування може стати причиною багатьох захворювань, наслідки яких позначаються не завжди відразу.
Частими обмеженнями для батьків буває те, що діти відмовляються їсти ті продукти, які їм необхідні, і вимагають те, що зовсім некорисно. У цьому випадку можна порадити наступне:
1) Якщо ваша дитина розвинув у собі схильність до якогось виду їжі і хоче їсти його щодня, дозвольте йому, якщо поживний продукт, але тільки раз в день. При наступному прийомі їжі годуєте його тим, що їдять інші. Якщо він хоче з'їсти те, що ви вважаєте спамом, не потрібно йому забороняти це є зовсім. Постарайтеся зробити так, щоб ця їжа не стала для нього забороненим плодом, який, як відомо, солодкий.
2) Ніколи не робіть проблему з того, що ваша дитина не любить якусь їжу. Ніякий вид харчових продуктів не є сам по собі незамінним. Наприклад, овочі одного кольору можуть замінити один одного, і якщо дитина не любить молоко, то необхідний йому кальцій він може отримати з сиру.
3) Не говоріть: «З'їж все це, тобі це корисно». Це звучить так, ніби ви пропонуєте ліки. Нехай діти побачать, що ви їсте те ж саме і з задоволенням.
4) Не говорите: «Якщо з'їси овочі, отримаєш морозиво». Ненависна їжа стане ще огидніша, заборонений плід ще бажанішим, і дитина зрозуміє, що все, що потрібно зробити, щоб отримати солодке, - це підкупити вас.


«Вплив тютюнопаління на організм людини»

Якщо людина, закуривши, продовжує палити і це стає постійним фактором, починає формуватися нікотиновий синдром, або нікотинова токсикоманія. Виділяють три стадії нікотинової токсикоманії.
Перша стадія - побутове куріння. Людина курить епізодично - 1-2 сигарети в тиждень, в залежності від ситуації. Потім виникає щоденне куріння до 3-5 сигарет в день. Курцеві здається, що його працездатність підвищується, покращується самопочуття.
Друга стадія - звичне куріння. З'являється нав'язливе бажання палити. Виникає залежність від куріння. У цій стадії погіршується самопочуття: з'являються головні болі, дратівливість, порушується сон, підвищується стомлюваність.
Третя стадія - упереджене куріння. Залежність носить фізичний характер. Виникає нездоланне бажання палити. Розвивається важка абстиненція. З'являється звичка палити натщесерце, відразу після їжі, нерідко вночі.
«Батьки, чи знаєте ви, що...?»1.
У того, хто почав курити у віці 15 років, ризик смертності від раку легенів збільшується порівняно з тими, хто почав курити після 25 років (у чоловіків - в 3,5 рази, у жінок - в 2,4 рази). 
2. Куріння є причиною 80% смертей серед хворих раком легенів і 90% - серед хворих на туберкульоз. 
3. 50% курців у розвинених країнах помруть від хвороб, викликаних курінням. Це рак легенів, захворювання дихальної та серцево-судинної систем. 
4. Тривалість життя людини, выкуривающего пачку і більше сигарет на день, зменшується на 7 років порівняно з некурящим. 
5. Жінки, що палять під час вагітності або пасивні курці, мають більшу ймовірність ускладнень під час вагітності, під час пологів, народження дитини з низькою масою тіла і маленькою голівкою. Ці діти нерідко відстають у фізичному і розумовому розвитку, часто хворіють, у них високий ризик захворювання раком легенів.


«Як зробити зарядку улюбленою звичкою дитини»
(пам'ятка для батьків)
Тата й Мами! Пам'ятаєте!


Дефіцит рухової активності сучасної дитини становить близько 40% від прийнятої норми. Для компенсації потреби у русі дитина повинна щодня активно рухатися не менше 2 годин.
Для того щоб зарядка стала для вашої дитини необхідної звичкою, ви повинні неухильно виконувати наступні умови:
1. Привчати свою дитину до гімнастики з 2 - 3 років.
2. Виконувати зарядку щодня, незважаючи ні на які обставини. Їх можна придумати багато і різних.
3. Перетворювати ранкову зарядку в свято бадьорості і підняття духу.
4. Включати веселу і ритмічну музику.
5. Відкривати вікна і штори для потоку сонячного світла і свіжого повітря.
6. Виконувати зарядку разом зі своєю дитиною.
7. Виконувати зарядку протягом 10 - 20 хвилин.
8. Включати в комплекс зарядки не більше 8 - 10 вправ.
9. Помічати і підкреслювати досягнення своєї дитини у виконанні комплексу вправ зарядки.
10. Змінювати вправи, якщо вони набридли дитині і придумувати разом з ним нові вправи.


«Про небезпеки комп'ютерної техніки
для фізичного і психічного здоров'я дітей»


Безконтрольне, ненормований використання дітьми комп'ютера і, з його допомогою, комп'ютерних ігор і глобальної комп'ютерної мережі Інтернет може привести до наступних негативних наслідків:
 розвиток Інтернет - залежності;
 розвиток ігрової залежності (ігроманії).
Класифікація Інтернет - залежності

1. Нав'язливий веб-серфінг (нескінченні подорожі по мережі, пошук інформації).
2. Пристрасть до віртуального спілкування та віртуальних знайомств (великі об'єми листування, участь в чатах, веб-форумах, надмірність знайомих і друзів в Мережі).
3. Ігрова залежність (нав'язливе захоплення мережевими комп'ютерними іграми).
4. Нав'язлива фінансова потреба (азартні ігри в Мережі, непотрібні покупки в Інтернет - магазинах або постійні участі в Інтернет - аукціонах).
5. Кіберсексуальна залежність (нав'язливий потяг до відвідування сайтів відповідної спрямованості, пошук однодумців).


Критерії, за якими можна судити
про Інтернет - залежності


1. Нав'язливе бажання перевірити свій e-mail.
2. Постійне очікування наступного виходу в мережу.
3. Скорочення часу на прийом їжі на роботі і удома, їжа перед монітором.
4. Вхід в Інтернет в процесі не пов'язаної з ним роботи.
5. Скарги оточуючих на те, що ви проводите дуже багато часу в Інтернеті.
6. Більш часта комунікація з людьми on-line, ніж при особистій зустрічі.
7. Ігнорування домашніх обов'язків, навчання або стану свого здоров'я.
8. Неможливість скоротити час перебування в Інтернеті.
9. Вхід в Інтернет з метою піти від проблем чи заглушити почуття безпорадності, провини, тривоги або пригніченості.
10. «Таємне» входження в Інтернет в момент відсутності батьків або інших членів сім'ї.

 

Категорія: Поради і рекомендації | Додав: AlinaMakovleva (14.07.2017)
Переглядів: 300 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук

Copyright MyCorp © 2024
uCoz